Blogged from my mobile

imorse hade jag och barnen sånt där mysigt söndags morgon mys i sängen bestående av en blandning av lek skoj och mys.
det är alltid lika härligt att vakna till.
dock hade ju lill tjejen kletat in hela sig med välling hela hon var full av kladd i håret och hela vägen in i blöjan – så det blev ju en dush.
och vem hade lärt henne detta tror ni? jo farfar men sen ändrade hon sig till farmor.
men jaaaa jag vet ju att så inte är fallet för dom bor ju i norge.

efter frukosten packade jag barnens väskor och vi gick till centrum och handlade lite till dagens utflykt.
och medans vi väntade på bussen så fick barnen glass på bagarstugan.

Efter bara 10min med buss var vi framme vid årsta havsbad.
en helt ljuvlig dag på stranden blev det , med grillning, mata fåglar, doppa tårna i vattnet och massa spring och lek i sanden.

nu ska jag sova. förhoppningsvis pigg imorn när klockan ringer för måndag – ny vecka och nya möjligheter.

Publicerad av Yasmine Johansen

Jag heter Yasmine är 36år , gift , 2 barns mamma från Stockholm. Bloggar om vardagen med familjen, barnens roliga tv inspelningar och foto jobb, blandat med resor bakning och härliga samarbeten.

En tanke på “Blogged from my mobile

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: