Tävling – Vinn naturligt myggmedel för barn

Sponsrat inlägg i samarbete med Barndesign.se

Nu har jag dragit igång en tävling i samarbete med Barndesign.se där jag låter er tävla om Squitos ett naturligt myggmedel för barn som faktist är ett myggmedel på ett klistermärke som du kan sätta direkt på barnens kläder eller på vagnen. Dessutom är squitos helt giftfritt.

Detta är en ny och unik produkt som bara innehåller naturliga ingredienser.

Ni som vill tävla ska göra följande

-Ange vilka 2 eteriska oljor som squitos innehåller för att hålla myggorna på avstånd!

– Berätta hur du skulle använda squitos om du vann!

Skriv svaren här under detta inlägg.

Tävlingen pågår tills den 20juni / då drar jag en vinnare. som vinner en fin plåtask med 24st squitos klistermärken.

För vem vill inte ha det myggfritt i sommar.

Publicerad av Yasmine Johansen

Jag heter Yasmine är 36år , gift , 2 barns mamma från Stockholm. Bloggar om vardagen med familjen, barnens roliga tv inspelningar och foto jobb, blandat med resor bakning och härliga samarbeten.

3 reaktioner till “Tävling – Vinn naturligt myggmedel för barn

  1. De innehåller oljan citronella och eucalyptus. Jag åker till ett land med massa mygg och har letat efter något giftfritt som passar både 1 åringen och 3 åringen. Detta är ju perfelt. Man slipper kleta och spraya. Jag skulle haft det på barnens kläder. Snyggt och säkert! 😙

    Gilla

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: